ATA Haber

1973 doğumlu olan Tufan Ata TÜRKYILMAZ Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi Tekstil / Dokuma Bölümünden 1997 yılında mezun olmuştur. Kısa süren bir gazetecilik tecrübesinin ardından 1998 yılında Tekstil Teknoloji Alan öğretmeni olarak Bursa’da çalışmaya başladı. Marmara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Teknoloji Eğitimi Yüksek Lisans programından 2008 yılında mezun olmuştur.
2004 yılından itibaren çeşitli sektörlere yönelik ar-ge ve sosyal sorumluluk projeleri uyguladı.
2013 yılından bu yana ise KOSGEB bünyesinde yürütülen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri Eğitmenliği yapmaktadır.

Teknik Öğretmenlik mesleği sırasında Milli Eğitim Bakanlığı’na Temel Ders Kitabı olarak okutulmak üzere; Örgü Bilgisi Temel Ders Kitabı (2003), Dokuma Teknolojisi Temel Ders Kitabı (2004) ve Boya Teknolojisi Temel Ders Kitaplarını (2005) oluşturulan komisyonlara birlikte yazdı. Tekstil ve Eğitimle ilgili çeşitli dergilere de makaleler yazan TÜRKYILMAZ, 2008 yılında Tekstil Terimleri Sözlüğünü ve son olarak ise 2009 yılında Dokuma Kumaş Analizi – Dokuma Kumaş Örgüleri ve Desenciliği kitabının birinci baskısını ve Dokuma Tekniği ve Teknolojisi kitaplarını yayına hazırladı.

Son olarak girişimciler ve girişimci adayları için “Bu Kitapta Bir İş Var‘ adlı kitabını yayınladı.

İşletmeler ve girişimciler için destekleyici içeriklerde hazırladığı videoları ise http://www.youtube.com/tufanata adresinden yayınlamaya devam etmektedir.

Girişimcilik, iş fikri ve eğitim konularındaki değerlendirmelerini www.tufanataturkyilmaz.com adresinde paylaşmaya devam etmektedir.