Değerli Tufan hocam, ben 2015 Ekim ayında Kosgeb Eğitim salonunda sizin verdiğiniz kursu tamamladım ve Girişimcilik Kurs Belgesini aldım. Kursu tamamaladiktan sonra iş kurma arayış ve çalışmalarına başladım. 2016 yılı ocak ayı sonlarında İstanbulda bir firmanın Bursa şubesinin açılması ve şubenin müdürlüğünü yapma teklifi aldım. Ajans YİTİK ve ELEMAN UZMANI.COM yazılı ve internet iş ilanı ve kariyer sitelerine sahip bu firmanın teklifini kabul ettim.
Bursa da ofis kiralama, donanımını alma , şirket kuruluş işlemlerini yapma ve personel alımı yapma dahil tüm işlemleri yapmak üzere yetkilendirildim ve adıma yetki vekaleti çıkartıldı.Neticede Beşevler bölgesinde iyi bir lokasyonda sıfır ve boş bir ofiste merkezinde desteği ile toplam 6 personelim çaliştiğı bir şube kuruluşu gerçekleştirdim. Merkezimzin verdiği yetki ile Şube Müdürlüğünü yürüttüm. 4 ay içinde merkezin belirlediği mali hedeflere ulaştık 2016 yılı Ağıstos ayı başında bizden kaynaklanmayan , Bursa temel iştiriak firmasının merkezle anlaşmasındaki olumsuz revizyonlar nedenlerden dolayı merkezimiz Bursa şubesini kapatma kararı aldı. Kapanış işlemlerni de ben gerçekleştirdim. Tüm bu süreçleri sorunsuz tamamladım. Halen devam etmemekle beraber önemli bir firmanın yukarıda belirttiğim tüm iş işlemlerini gerçekleştirebildiğimi gördüm.
Çalıştığım sürece merkez yöneticilerimin , müşteri firmalarımızın ve çalışanlarımızın takdir ve beğenilerini kazandım.Kamudan yeni emekli biri olarak bu işleri başarmamda gördüğüm girişimcilik kursunun ve özellikle siz Tufan Hacamın önemli katkısı bulunmaktadır. Ayrıca bu dönem içinde İstanbul Altın Emlak Fİrmasi ve İstanbul Ticaret Üniversitesinin ortaklaşa düzenlediği Profosyonel Site Yöneticiliği Kursunu ( 6 hafta ) ve Emlak Danişmanliğı kursunu ( 5 hafta ) Bursa’dan İstanbul’a devamsızlık yapmadan giderek ve yüksek puanla tamamlayıp belgelerimi aldım. Eğitimini aldığım bu alanlarda da girişimci olarak iş arayışlarımı başlattım.
Kendim de ikamet ettiğim 3 blok ta 96 dairesi olan ve özel güvenliği , havuzu, temizlik görevlileri bulunan sitemizim site yönetimine talip oldum ve yasal mevzuata uygun bir şekilde profosyonel site yöneticiliğine başladım. Benim paylaşabileceklerim bu kadar.