2019-04-17_10-12-27

İlk bakışta çalışma hayatı çok ürkütücü ve aşılamaz problemleri olan bir dünya gibi, buna karşılık işcilik çok daha kolay geliyordu. Fakat işcilik, insanı kalıplarla yaşamak zorunda bırakan bir durum oluşturuyordu. Üstelik sizin parlak fikirlerinize ya değer verilmiyor yada patron sahipleniyordu. Üstelik yaşımla beraber maddi ihtiyaçlarımda artmaya başlamıştı.
Tüm bunlarla beraber düşündüğümde bir firma kurup hayallerimi gerçekleştirmeye çalışıyor olmalıydım.
KOSGEB’den haberim oldu. Girişimcilik eğitimi araştırdığımda Bursada Nilüfer Dernekler Yerleşkesi’nde bir kurs olduğunu öğrendim. Kayıt oldum. İyiki de olmuşum. Dersler başladığında hocamızın hazırladığı ders akışıyla beraber kafamdaki sorulara cevaplar bulmaya başladım. Hiç de başarılmayacak bir şey olmadığına karar verdim. Hocamız Tufan Ata bey mükemmel bir özetle bizi bize anlattı, iş yaşamını anlattı.
Görsel öğretilerle bizlere başarı, motivasyon, hırs duyguları aşıladı adeta. Üstelik devlet destek ve teşviklerini güzel bir şekilde açıklayınca tamamen firmamı kurmaya karar verdim.
Kurs süresince ve kurstan sonra hemen kendi işimi kurmak için hazırlık yaptım. Motive edici bilgilerle beraber çok hırslandırdı. Kendime güven duymamı sağladınız. Beni gibi olan diğer arkadaşlarında gün gün etkilenip değiştini gördüm. Sohbetlerde sizin için iyi yorumları duyuyordum.
Öncelikle girişimcilik eğitimi veren Tufan Ata Türkyılmaz hocama ve KOSGEB’e bu motivasyonu için teşekkür ediyorum.