Bilge Özgen Özmutlu

Uludağ Üniversitesi Tekstil Mühendisliği Bölümü mezunu olan Bige ÖZLEN ÖZMUTLU, Ürün Geliştirme Koordinatörlüğü Ve Danışmanlık Hizmetlerinin yanı sıra jakarlı kumaş tasarımı konularında eğitmenlik yapmaktadır.

1992 yılında tekstil sektörünün içine giren ÖZMUTLU, çeşitli işletme ve desen dairesi tecrübelerinin ardından 2000 yılında kurduğu kendi desen / tasarım bürosuyla, dokuma firmalarına yönelik olarak hazırladığı koleksiyon ve kreatif çalışmalarla sektöre Ür-Ge hizmeti verdi. Ev tekstili için mekân konseptleri de hazırlayan ÖZMUTLU, bir yandan da Bursa BEGEV bünyesinde Bilgisayarda Jakarlı Kumaş Tasarımı üzerine ders verdi.

Çeşitli dokuma firmalarının, yurt içi ve yurt dışı fuar standlarında, koleksiyonlarının yer aldığı ÖZMUTLU’nun, 2008 Heimtextile Trend Halinde altı trend grubuna da farklı ürünleri kabul edilip sergilendi. Dünya geneline dağıtılan Fair World Dergisinin çeşitli sayılarında yazıları yayınlandı.

Sektörel ihtiyaç doğrultusunda trend takibi ve yorumu, fuar ve sezonluk koleksiyon hazırlığı, desen dairesi kurum ve sistemi oturtma gibi konularda danışmanlık hizmetlerine yönelen ÖZMUTLU, halen BUTGEM bünyesinde Bilgisayarda Jakarlı Kumaş Tasarımı üzerine ders vermektedir.