2019-04-16_13-49-46

2014 yılında, 10 yıl süren kırsal yaşantımızı noktalayıp şehre dönme kararı almıştık ve mesleğimize geri dönecektik. Ama bu sefer farklıydı. Çiftliğimize yerleşmeden, önceki hayatımızdaki gibi çalışan olarak değil kendi işimizin patronu olmalıydık. Yeni bir başlangıç yapmalıydık. Buna yetecek cesaret ve tecrübemiz vardı. Önce “2015 yılı sonuna kadar sektörde ne gibi gelişmeler olmuş? Bursa ne kadar değişmiş ve büyümüş?” Gibi sorularımıza cevap bulabilmek için 2 yıl boyunca farklı yerlerde çalışıp hem anı yakaladık hem yeni bağlantılar kurarak tecrübemize tecrübe kattık. Daha sonra şartların olgunlaştığını düşündüğümüzde artık kendi yerimizi açabileceğimize kanaat getirdik ve araştırmalara başladık.

Tufan Hoca ile tanıştık. KOSGEB desteklerinden haberdar olduk. Süreç çok hızlı gelişti. Kurs bir yandan devam edip harika bilgiler öğrenirken bir yandan da işyerimizi kiralamış dekorasyonunu vs. yaparak açılışa hazır hale getirmiştik. Kursun bittiği hafta resmi açılışımızı verdik ve işlerimize başladık. Hatta işletmemizin, tecrübemizi ve kararlılığımızı gösteren bir ismi bile oldu. Akıldoluişler.

KOSGEB’ten haberdar olduğumuz süre içerisinde ve öncesinde çok değerli bilgiler aktaran. İşimizi kurarken nelere dikkat etmemiz gerektiğini anlatan. Piyasa koşulları ve rakiplerimiz ile nasıl mücadele edeceğimizi öğreten. Verdiği bilgiler ve cesaret doğrultusunda bu sürecin bu kadar hızlı ilerlemesinde çok büyük katkısı olan Tufan Hoca’ya teşekkürü bir borç biliriz.