2019-04-16_10-47-42

İlk bakışta çalışma hayatı çok ürkütücü ve aşılamaz problemleri olan bir dünya gibi, buna karşılık işcilik çok daha kolay geliyordu. Fakat işcilik, insanı kalıplarla yaşamak zorunda bırakan bir durum oluşturuyordu. Üstelik sizin parlak fikirlerinize ya değer verilmiyor yada patron sahipleniyordu. Üstelik yaşımla beraber maddi ihtiyaçlarımda artmaya başlamıştı.
Aldığım girişimcilik kursu, hayatıma yön vermekte ışığım olmuştur. Her insanın içinde bulunan keyif alarak iş yapma ve dünyada üretken faaliyetleri, özel ilgi alanları olan konuları sürdürme arayışı devam ettiğince içimizdeki girişimci ruhu bu tür eğitimlerle yön bulmaktadır. Katıldığım girişimcilik kursunda KOSGEB’e nasıl başvurulacağı, kimlerin faydalanabileceği kısacası aklımıza takılan her türlü sorunun cevabı yer almaktadır. Elbette herhangi bir işte başarılı olabilmek için öncelikle düşünmek, istemek, planlamak ve adım atmak gerekir. İşin bir de maddi boyutu vardır. Eğer yeterli miktarda sermayeniz yoksa bu planlar hayalden öteye geçemez. İşte bu noktada, yeni girişimcilerin öncelikle kendine, daha sonra da ülke ekonomisine fayda sağlanması açısından devlet tarafından verilmiş destek kredileri devreye girmektedir.
Türkiye’de en büyük sorun olan finansman konusunda destekleri ve projeleri nasıl takip edeceğimi, sevgili eğitimcimiz TUFAN ATA TÜRKYILMAZ’ın bizlere kattığı ders içerikli motive edici bilgi paylaşımı ve tecrübesi sayesinde öğrendik. Kendi işimin patronu olmama sebep olduğundan teşekkürü bir borç bilirim.
Girişimcilik kursunu bitirdikten iki ay kadar kısa bir sürede ilk adımlarımı atarak işyerimi açtım. Güvenim arttı. Eğer gerçekten istersem iş kurma hayalimin çokta uzak olmadığını gördüm. Kısa bir sürede bu eğitim sayesinde kendime çok şey kattığımı söyleyecek ve yazacak çok şey var ama diyeceğim şudur ki; mutlaka bu tür eğitimleri alarak iş hayatınıza bilinçli bir işletmeci olarak giriş yapabilmenizdir. Böyle bir eğitimden faydanmış ve TUFAN ATA TÜRKYILMAZ’ı tanımış olmaktan kendimi çok şanslı hissediyorum. Yolu eğitimden ve başarıdan geçen tüm girişimcilerimizin hayallerine bir an önce ulaşmak ve kendi işinin patronu olması dileğiyle.